aktualności

Wiadomości

7 kwietnia – Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona

11 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Parkinsona, święto ustanowione w 1997 roku. Data ta została wybrana w celu uczczenia urodzin Jamesa Parkinsona, angielskiego lekarza, który jako pierwszy dokładnie opisał objawy choroby neurodegeneracyjnej, nazwanej później od jego nazwiska. Święto to ma ogromne znaczenie dla społeczności medycznej i pacjentów dotkniętych tą chorobą, ponieważ promuje zwiększoną świadomość na temat choroby Parkinsona oraz dostarcza wsparcia dla osób zmagających się z jej skutkami.

Czytaj więcej »
Wiadomości

27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest od 1961 roku, aby uczcić inaugurację Teatru Narodów w Paryżu, która odbyła się 27 marca 1957 roku. Ta data została ustanowiona jako symboliczne święto teatru, mające na celu podkreślenie znaczenia sztuki teatralnej oraz promowanie różnorodności kultur i tradycji teatralnych na całym świecie.

Czytaj więcej »
Wiadomości

Wielkanoc 2024

Z okazji Wielkanocy życzę Wam wszystkim radosnych i pełnych nadziei świąt. Niech te dni będą pełne uśmiechów, radości oraz wzajemnej życzliwości. Dla uczniów – niech

Czytaj więcej »