O nas

III Prywatne LO powstało w 1993r, w 1994 I Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, a w 2000 powstało Niepubliczne Gimnazjum Językowe. Liceum dla Dorosłych ostatnich absolwentów wypuściło w kwietniu 2018r, a w związku z reformą oświaty ostatni rocznik Gimnazjum opuszcza nasze mury w czerwcu 2019r. Pierwszy rok szkolny spędziliśmy na ulicy Kasztanowej, a w obecnym miejscu jesteśmy od 1994 r. Staraniem wielu ludzi w ciągu tych wielu lat ogród wokół szkoły i sama szkoła zostały doprowadzone do dzisiejszego stanu. Mamy przytulne, kolorowe klasy, w których niestraszna jest nawet klasówka z matematyki. Ogród, będący pasją dyrektora i założyciela szkół, przerodził się w mały ogród botaniczny, w którym mamy ponad 100 gatunków roślin.
Przyjemnie jest czasem być na lekcji w” zielonej klasie”, a już szczególnie urokliwe jest miejsce w pobliżu oczka wodnego: kolorowe ryby, rośliny wodne, a wiosną nawet kumkają żaby.

Obejście szkoły jest obecnie stale monitorowane przez dwie czworonożne panny Hanę i Azję oraz równie groźnego kota imieniem Gucio.

Mamy za sobą już wiele matur. Nasi absolwenci studiowali i studiują na wielu prestiżowych uczelniach. Trzykrotnie nasi uczniowie uzyskali Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Dlaczego warto wybrać nasza szkołę???

• szanujemy i akceptujemy różnice światopoglądowe, religijne i kulturowe, upatrując w tym źródeł bogactwa ludzkiej cywilizacji
• nastawiamy się na dialog i porozumienie bez przemocy
• jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami, uczniami; oczekujemy od nich pomocy i chętnie im pomagamy w rozwiązywaniu wspólnych problemów
• staramy się pomagać naszej młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów życiowych